Taky jste si vzali za své, že je potřeba omezit používání igelitek?

Já už jsem to udělala před časem. Řešila jsem to papírovými, nebo darovanými a koupenými taškami nejrůznějších tvarů a střihů.
Ale nejmilejší je taška, kterou jsem dostala od svého vnoučka. Vyráběli ji ve školce a mě se tak zalíbila, že jsem vám na ni nakreslila střih.

Střih je převelice jednoduchý

Šířka tašky je 38 cm, výška je 42 cm. Na švy je přidán 1 cm a na zahnutí horního okraje tašky 1 a 2,5 cm. (zahněte 1 cm a potom ještě 2,5 cm)

Ucha tašky jsou dvojitá, stříhaná 7 cm i se švy, dlouhá 42 cm se švy. Takže hotová šířka ucha je 2,5 cm. Rozestup mezi uchy je 13 cm. Ucha jsou vložená pod horní, zahnutý okraj tašky a důkladně přištepovaná. Viz fotka pod nákresem.

Detail všití uchou v rubu tašky

Taška je ušitá z bavlněného plátna

může samozřejmě být i z jiných materiálů; ze lnu, ze šusťáku, ze sítě, z krajky, zkrátka co vás napadne. Klidně můžete využít zbytků látek, které doma zabírají místo.

Tu moji mi vyzdobil vnuk, vášnivý houbař

A tahle taška bohužel není moje (zatím… )

Můžete ji použít na nákupy, na chleba a pečivo, na ukládání věcí nebo třeba na houby. Jak uznáte za vhodné.

Ušijete si taky svou novou nakupovací tašku? A ještě se před tím můžete podívat na e-booky, které jsem pro vás napsala a nakreslila. Naučí vás konstrukci střihu. Najdete je tady:

 

 

Napište mi, jak zákaz igelitek řešíte vy a jestli jste se pustili do šití. Těším se na vaše zprávy.

Jestli v ní ještě nejste, přidejte se do uzavřené Facebookové skupiny a podělte se o svoji tvorbu i dotazy s podobně naladěnými tvořivci.

Vstup do skupiny najdete tady:

 

Tipy a triky na váš email

Napište číslem kolik je 1+1

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This