Co jsem vlastně zač?

Jsem nadšená modelářka, zkušená konstruktérka, expertka na tvorbu oděvních střihů a jejich použití a taky autorka e-booků: Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích, Jak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle:-)  

Většina fotek, které najdete na mém webu, jsou moje, amatérské. Nejsem profesionální fotograf ani webový designer. Chci vám předat svoje zkušenosti, které budou užitečné při vaší tvorbě.

V čem vám pomůžu

Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model.

Chci pomoci Vám, které jste taky zapálené do tvorby vlastních modelů, ale nevíte si tak úplně rady s tím, jak je dobře nastříhat. Jestli rády šijete, ale ustřihnout  si „modýlek“ je pro Vás málem noční můra a chcete vědět jak na to, jste na té správné adrese. Chcete proniknout do konstrukce střihů? Naučím vás to.

Co umím

5

Móda je moje profese i vášeň.

5

Kreslím střihy konfekční i na míru, stříhám a modeluji.

5

S českými návrhářkami už přes dvacet let pravidelně chystám módní přehlídky.

5

Zabývám se zakázkou pro známé i neznámé osobnosti.

5

Připravuji podklady pro modely do sezónních autorských kolekcí.

5

Není pro mě problém složité věci správně nastříhat.

Čím to začalo

Začátky ovšem byly úsměvné a většinou trnité. Je to už dávno, co jsem jako malá holka ráda šila na panenky. Když v dětském loutkovém divadle, které mě a mé sestře přinesl Ježíšek, chyběla nějaká postava, prostě jsem ji „dotvořila“ z odstřižků a z čeho se dalo.

Také jsem si po návštěvě baletního představení v Národním divadle pořídila baletní sukni „samou krajku“ z babiččina kombiné.

 

 

Potom jsem „spíchla“ z odložených brokátových šatů princeznovskou róbu pro svou mladší sestru no a dál už jsem se pustila do tvorby „vlastních „modelů“. Jak to vypadalo asi nemusím líčit, ale v mých očích to bylo úžasné. A radost z vlastnoručních výrobků byla ohromná.   

Rodiče i další svědci téhle mojí činnosti se ale většinou váleli smíchy. O tom, jak se má co dělat jsem samozřejmě neměla páru.

A tak mým výtvorům chyběly základní potřebné vlastnosti – heslo hlavně kdyžtodržípohromadě!

Nejasně jsem tušila, že stříhat  je potřeba podle střihu, o jehož úpravě, natož přípravě, jsem neměla ani mlhavou představu.

 

 Jak to pokračovalo

Volba střední školy byla pro mě jasná, Střední průmyslová škola oděvní. Tam se za čtyři roky někdy trochu bolestivě obrousily hrany a dostalo se mi patřičných znalostí, zejména o konstrukci střihu..

Zápal pro oděvní tvorbu rostl a sílil o to víc, když jsme s modelářským kroužkem vytvářeli školní přehlídky. Navštěvovali a se zatajeným dechem sledovali autorské přehlídky mladých studentů z UMPRUM.

 

A pak se to stalo. Po pár letech, kdy už jsem sama učila v kurzech, přišla nabídka. Pracovat pro módní salón jedné ze zmíněných oděvních výtvarnic. Její přehlídky jsem chodila hltat už od školy! Byl to splněný sen, obrovské nadšení i škola hrou.

A tak už přes 20 let kreslím střihy, stříhám modeluji, spolupracuji s návrháři a stále se učím nové věci.

Na čem jsem dosud pracovala

Kromě vlastních projektů jsem se podílela na vytváření a stupňování střihů pro:
E. daniely, Bohemia Sourcing, Jakuba Polanku, ICEICEBABY, Nymburské krejčovství, Taizu, Kláru Nademlýnskou, M. mode a další.

Dlouhodobě jsem spolupracovala a nadáe spolupracuji s návrhářkou Danielou Flejšarovou a Evou Janouškovou na realizaci oblečení pro Magdalenu Koženou, Livii Klausovou, Petru Janů, Marii Rottrovou, Petru Buzkovou, Chantal Poullain a řadu dalších osobností.

Přípravovala jsem střihovou dokumentaci pro E.daniely na několik ročníků MISS ČR, kolekci pro Alenu Šeredovou na MISS WORLD, korporátní oblečení pro Benzinu, Mercedes, hotelový komplex Velaa na Maledivech, oblečení pro hostesky na světové výstavě v Milaně a řadu dalších projektů.
Ve spolupráci s E.daniely jsem se podílela na realizaci střihové dokumentace na nástupové oblečení pro národní olympijský tým na OH v Londýně a v Rio de Janeiru.

Co pro vás mám

Abyste se nemuseli prokousávat prvotními potížemi a nezdary, jako já kdysi, vytvořila jsem pro vás e-book:

7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní model,

ve kterém se dozvíte spolehlivé základní fígle, jak se s tím vypořádat a vyhnout se amatérským chybám. Je to snadné, jen vědět jak na to.

Postupně vás v něm provedu přes možná úskalí. Není to nic těžkého, spolu to určitě zvládneme. 

Stáhněte si ho zdarma.

5710

 

z vás už ví, jak stříhat jako profík

A ještě mám pro vás pecku

Můj nejprodávanější e-book

Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích

Chcete se dozvědět víc?

 

712

z vás už umí zkonstruovat střih

A kdyby vám to nestačilo

 je tady e-book:

Jak upravit koupený střih na svou postavu

 

Potřebujete si upravit střih, který máte k dispozici, protože Vám prostě nesedí?

271

z vás už si poradí s úpravou střihu

 

dál taky e-book:

Střih na kalhoty snadno a rychle

 

Odhalím vám v něm tajemství, jak si nakreslit střih na kalhoty.

109

z vás už zná tajemství konstrukce střihu kalhot

A ještě jeden mini e-book:

Jak na kolové sukně

Název sám napovídá, co se v e-booku dočtete

Přidejte se k řadě spokojených čtenářů e-booku zdarma, blogových článků, kde najdete inspiraci i návody zdarma a nebo si objednejte některý z e-booků a naučte se konstrukci střihu.

Tvořím, tedy jsem – uzavřená skupina

Jestli máte chuť přidat se do uzavřené skupiny na Facebooku, kde můžete probrat svoje zkušenosti nebo dotazy s dalšími, podobně naladěnými lidmi, přihlaste se tady: Uzavřená skupina Tvořím, tedy jsem

Tipy a triky na váš email

You have Successfully Subscribed!

Tipy a triky na váš email

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This