Taky máte super nápady až na poslední chvíli? Prostě když už vám teče do bot, termín hoří a pustit se do toho je poněkud riskantní? Potom jste na správné adrese, mám pro vás inspiraci. 🙂

Spíchněte dárek pro malou princeznu, tanečnici nebo třeba vílu…

Není to nic složitého. Potřebujete k tomu tyl, širší gumu cca 4 cm a případně kousek úpletu.

Sukně je ustřižená ze 3 pruhů tylu. Má tedy 3 vrstvy. Pro naši dvaapůlletou holčičku jsem stříhala pruh vždy 2,80 metru dlouhý a široký 30 centimetrů. (Tedy jeden jsem udělala 35 centimetrů, nechala jsem ho vykukovat zespodu.) Maminka mi totiž změřila sukýnku, která už byla „nestoudně“ krátká, 🙂 měřila 23 centimetry.

 

 

Gumu jsem stříhala 45 centimetrů a zároveň jsem ze svého trika ustřihla pruh 45 x 10 centimetrů. Z toho jsem udělala pásek-tunýlek pro gumu. Při jeho sešívání jsem vynechala otvor pro provlečení gumy.

Potom jsem si po obvodu pásku označila čtvrtiny.

Pruhy jsem položila na sebe a taky označila čtvrtiny. Potom dlouhým stehem prošila 2 x nad sebou.

No a pak jsem stažením nití nařasila tyl na potřebnou míru, vždy čtvrtina tylu na čtvrtinu pásku.

Sešpendlila, nastehovala a sešila. Při šití jsem látku mírně táhla, aby šev neztratil pružnost a šití nepopraskalo. Šev jsem začistila overlockem, můžete samozřejmě třeba cikcakem.

 

Nakonec jsem protáhla gumu páskem a sešila jí. A hotovo. Tanečnice se může točit. 🙂

 

 

A jestli chcete sukni na normální nošení, ustřihněte do ní ještě spodničku, třeba ze stejného úpletu, jako je pásek. Stačí rovný pruh v šíři pásku a délce cca o 2-3 centimetry kratší, než je sukně. Jestli použijete tkaninu místo úpletu, stříhejte šikmo a spodničku rozšiřte. V rovné by se víle špatně tančilo. 🙂

 

 

Tipy a triky na váš email

You have Successfully Subscribed!

 

Tipy a triky na váš email

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This