Už jste někdy slyšeli o základním střihu? Že ne?

 

Je to vlastně potah, který oblije (myslím tím obklopí) postavu. Máte ponětí o tom, že se z něj vytváří všechny možné a někdy i nemožné módní kreace, jaké vás napadnou?

Základní střih je konstrukce, nakreslená buď na základě konfekčních nebo přímo osobních měr. Co všechno se dá ze základního střihu udělat?

 

Od topu, přes trika, košile;

 

 

IMG_20161009_133913
IMG_20161009_135218IMG_20161009_134654

kabátky a kabáty;

 

 

muj upirsky kabatekIMG_20161009_140048

 až po šaty  civilní

 

 

IMG_20161009_135705IMG_20161009_140301

i večernice…

 

 

Prostě rozmanitá kouzla.

S konstrukcí základního dámského střihu se můžete setkat v učebnicích oděvních škol a také sem tam na internetu. Má to ale háček, k učebnici chybí výklad a většina konstrukcí je dost složitá.

Ta, kterou jsem se před mnoha lety učila ve škole, byla prakticky nepoužitelná. Nejen, že její příprava byla pro nás ze začátku španělskou vesnicí, byla totiž hrozně složitá. To by tedy tolik nevadilo, ale horší bylo, že nikomu neseděla.

Popravdě každý v ní měl dost ránu. Byla to fuška, upravit model tak, aby člověk nevypadal, jako strašák do zelí. Vzpomínám, jak jsem se vždycky obšpendlila, jako jehelníček, dokola předělávala, aby můj „look“ vypadal k světu.

Léty jsem si proto vypracovala svoji vlastní konstrukci. O co je jednodušší, o to líp sedí. Věříte?

 

Podívejte se, co se například podle ní dá vymodelovat:

 

 

saty s vleckouvolan vlecka

 

 

Když si umíte udělat vlastní střih na míru a víte, jak s ním pracovat, můžete si stvořit, co vás napadne. Vaší kreativitě se meze nekladou. Můžete si s ním pohrát, jak je ctěná libost. Je konec se sháněním a trápením se střihy, které vám nepadnou. Dobrý střih je prostě při šití základní předpoklad úspěchu.

Chcete vědět víc?

 

Napsala a nakreslila jsem o tom e-book:

Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích

Budete-li chtít, dozvíte se nejenom jak se správně změřit, jak zkonstruovat základní, dámský střih, ale také jak s ním dál pracovat, aby vám opravdu sloužil k vaší spokojenosti.

Máte strach, že to nebudete umět? Nebojte se ničeho, napsala jsem e-book tak, aby podle něj střih dokázal nakreslit úplně každý. Myslela jsem i na začátečníky, nevěříte? Přečtěte si víc.

 

Zajímá vás tohle téma? Mrkněte na další články na janaliscova.cz. Najdete tam například e-book 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní model. Lze si ho stáhnout zdarma.

Můžete se těšit na spoustu užitečných rad, pro názornost doplněných obrázky.
Tak ať Vás baví a dobře Vám slouží!

Taky se můžete přidat do uzavřené facebookové skupiny a sdílet a probrat svoje střihovošicí záležitosti s dalšími členkami. Najdete ji tady: Uzavřená skupina „Tvořím, tedy jsem“

Přeji vám krásné dny a skvělé modely.

 

Zdroj náhledového obrázku internet

Tipy a triky na váš email

You have Successfully Subscribed!

Tipy a triky na váš email

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This